Nabovstúpenie Pána

Autor: Marek Ondra | 17.5.2012 o 16:33 | Karma článku: 10,09 | Prečítané:  302x

Istá mladá žena, keď číta nejaký román, vždy si ako prvé prečíta koniec príbehu. A vysvetľovala mi prečo: Chcem vedieť, ako sa príbeh skončí, aby som vedela, či sa vôbec oplatí čítať. Príbeh je taký dobrý, ako je jeho koniec. Aj najlepší príbeh môže byť len smutný, keď je posledná kapitola sklamaním. Ale - dodala - aj skutočná tragédia môže byť zachránená dobrým koncom. Ja som sa jej spýtal: A neodoberie to celému príbehu jeho čaro a dramatickosť? Nie - odpovedala, iba ti to zoberie strach a umožní ti, aby si si celý príbeh mohol skutočne vychutnať.  

Ona to v tej chvíli ani netušila, ale vyjadrila hlbokú pravdu o životnom príbehu každého z nás. Vďaka Nanebovstúpeniu Ježiša Krista môže mať životný príbeh každého z nás šťastný koniec. Lebo vďaka jeho Nanebovstúpeniu aj my raz vstúpime do neba. V ňom nám Ježiš drží miesta, ako sľúbil.

Bez tejto istoty, istoty šťastného konca by naše životy boli len nočnou morou ťažkostí a bolestí, bez akejkoľvek nádeje.

Raz som sa rozprával aj s inou ženou, ktorá mi povedala: „Ja neverím v nebo. Verím v reinkarnáciu, prevteľovanie, nekonečný cyklus života smrti." Ja som si vtedy pomyslel: „To je strašné... Tento náš príbeh by mal mať dobrý koniec."

Ale my môžeme žiť bez strachu, lebo my kresťania vieme, že príbeh každého a jedného z nás má šťastný koniec. Získal nám ho Kristus svojím Nanebovstúpením. Aj my raz vďaka Ježišovi môžeme vstúpiť do neba.

My nevieme, aké je nebo, ako vyzerá, čo tam je... nevieme si to ani predstaviť. Tie predstavy o obláčikoch a tučnučkých anjeloch s harfami v rukách zo svätých obrázkov sú len idiotské predstavy. Pavol napísal: že „ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevstúpilo, čo Boh pripravil tým, čo ho milujú." Vieme len, že nebo je naplnením všetkých našich túžob, že tam je všetka láska a naplnenie, po ktorých túžime a ktoré hľadáme, ale ktoré tu na zemi nijako nemôžeme dosiahnuť. Aj tá najväčšia láska, aj to najúžasnejšie šťastie a naplnenie, ktoré sme tu na zemi zažili, je len slabým odleskom toho, čo nás čaká v dome nášho Otca. Tam už nebude plač, ani smútok, ani slzy, len večné šťastie.

Každý človek túži po šťastí, láske a naplnení. Každý. Preto sme boli stvorení, preto v každom z nás tá túžba je. A každý z nás to naplnenie aj hľadá, či už správnym alebo nesprávnym spôsobom. A trošku, v zárodku ho chvíľami pociťujeme už tu na zemi. Ale v plnosti ho dostaneme až v nebi. Nikde inde.

Nech je v našich srdciach stále prítomná radostná zvesť, že Ježiš Kristus vstal z mŕtvych a vstúpil na nebesia. Lebo vďaka jeho Nanebovstúpeniu aj my raz vstúpime do všetkého, po čom tak túžime. A preto si tento príbeh nášho života môžeme vychutnávať bez strachu.

Lebo, ako to napísal kresťanský spisovateľ C. S. Lewis: „Dvere, na ktoré sme celý život klopali, sa napokon otvoria."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?