„Proste a dostanete“ (Lk 11, 5-13)

Autor: Marek Ondra | 6.10.2011 o 21:51 | Karma článku: 4,39 | Prečítané:  738x

Dnes nás Pán ubezpečuje, že ak budeme vytrvalo prosiť, dobré veci, o ktoré prosíme, dostaneme. Nádherné ubezpečenie, ktorému musíme uveriť, ak veríme, že Boh hovorí pravdu. No mnohí teraz môžu protestovať, že oni prosili a často prosili, ale nedostali.  

Ale ja si myslím, že vždy, naozaj vždy dostaneme dobro, o ktoré prosíme. My totiž prosíme o to, o čom si myslíme, že je to naše dobro. A dobrotivý Boh Otec, ktorý nás túži obdarovávať všetkým dobrom , nám vždy dá dobré veci, možno ešte skôr, než tú prosbu dopovieme, či možno ešte skôr, než ju vyslovíme. No možno je niekedy tým dobrom práve to, že nedostaneme, o čo prosíme.

Malé dieťa veľmi túži hrať sa s nožom. Prosí a plače pri tom, no otec, ktorý ho miluje a chce mu len to najlepšie, mu nôž do ruky nedá! Lebo vie, že dieťa si ním môže veľmi ublížiť.

Pre dieťa je to nevyslyšaná prosba a hrozná krivda. Či sa niekedy nepodobáme aj my takému dieťaťu? Myslíme si, že vieme, čo je pre nás dobré a „chceme byť ako Boh." Chceme rozlišovať dobro a zlo a určovať Bohu, čo je dobré a čo zlé... Ale Otec, ktorý nás miluje, nám nedá to, čo nám môže uškodiť.

My nikdy nevieme, čo je pre naše skutočné a najvyššie dobro. Niekto si myslí, že jeho najvyšším dobrom je vyhrať v Lote milióny. No možno Boh vie, že ak ten človek získa také bohatstvo, zvedie ho to k tomu, aby si myslel, že Boha už nepotrebuje... A ten človek nakoniec stratí svoju dušu... Jeho skutočným dobrom je, keď nedostane to, o čo prosí... Prosil o dobro a dobro dostal, len nie také, aké si práve predstavoval. J

Niektorí cirkevní otcovia hovorievali, že Boh vždy odpovie na prosebnú modlitbu a vždy prosiaceho obdaruje. Niekedy však nie práve tak, ako to dotyčný čaká... Obdaruje ho niečím iným, omnoho vzácnejším a dôležitejším. Dostane viac, než o čo prosí. A tak je to vždy, keď prosíme. Boh nás obdaruje. Niekedy dá to, o čo prosíme, niekedy niečo iné, omnoho lepšie. Ale vždy nás obdaruje.

Netvrdím ani náhodou, že poznám Božie myšlienky, ale ak je to tak, ako hovoria cirkevní otcovia, potom je Boh omnoho úžasnejší a dobrotivejší, než tušíme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?