„Proste a dostanete“ (Lk 11, 5-13)

Autor: Marek Ondra | 6.10.2011 o 21:51 | Karma článku: 4,39 | Prečítané:  726x

Dnes nás Pán ubezpečuje, že ak budeme vytrvalo prosiť, dobré veci, o ktoré prosíme, dostaneme. Nádherné ubezpečenie, ktorému musíme uveriť, ak veríme, že Boh hovorí pravdu. No mnohí teraz môžu protestovať, že oni prosili a často prosili, ale nedostali.  

Ale ja si myslím, že vždy, naozaj vždy dostaneme dobro, o ktoré prosíme. My totiž prosíme o to, o čom si myslíme, že je to naše dobro. A dobrotivý Boh Otec, ktorý nás túži obdarovávať všetkým dobrom , nám vždy dá dobré veci, možno ešte skôr, než tú prosbu dopovieme, či možno ešte skôr, než ju vyslovíme. No možno je niekedy tým dobrom práve to, že nedostaneme, o čo prosíme.

Malé dieťa veľmi túži hrať sa s nožom. Prosí a plače pri tom, no otec, ktorý ho miluje a chce mu len to najlepšie, mu nôž do ruky nedá! Lebo vie, že dieťa si ním môže veľmi ublížiť.

Pre dieťa je to nevyslyšaná prosba a hrozná krivda. Či sa niekedy nepodobáme aj my takému dieťaťu? Myslíme si, že vieme, čo je pre nás dobré a „chceme byť ako Boh." Chceme rozlišovať dobro a zlo a určovať Bohu, čo je dobré a čo zlé... Ale Otec, ktorý nás miluje, nám nedá to, čo nám môže uškodiť.

My nikdy nevieme, čo je pre naše skutočné a najvyššie dobro. Niekto si myslí, že jeho najvyšším dobrom je vyhrať v Lote milióny. No možno Boh vie, že ak ten človek získa také bohatstvo, zvedie ho to k tomu, aby si myslel, že Boha už nepotrebuje... A ten človek nakoniec stratí svoju dušu... Jeho skutočným dobrom je, keď nedostane to, o čo prosí... Prosil o dobro a dobro dostal, len nie také, aké si práve predstavoval. J

Niektorí cirkevní otcovia hovorievali, že Boh vždy odpovie na prosebnú modlitbu a vždy prosiaceho obdaruje. Niekedy však nie práve tak, ako to dotyčný čaká... Obdaruje ho niečím iným, omnoho vzácnejším a dôležitejším. Dostane viac, než o čo prosí. A tak je to vždy, keď prosíme. Boh nás obdaruje. Niekedy dá to, o čo prosíme, niekedy niečo iné, omnoho lepšie. Ale vždy nás obdaruje.

Netvrdím ani náhodou, že poznám Božie myšlienky, ale ak je to tak, ako hovoria cirkevní otcovia, potom je Boh omnoho úžasnejší a dobrotivejší, než tušíme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?