Ježišov sprievod (Lk 8, 1-3)

Autor: Marek Ondra | 16.9.2011 o 17:04 | Karma článku: 3,61 | Prečítané:  322x

Môžeme si všimnúť, že vždy, keď sa v evanjeliách hovorí o tých, ktorí nasledovali Ježiša, na jednej strane sa spomínajú mnohé zástupy, teda davy ľudí, ktorí ho niekedy šli pomaly ušliapať a na druhej strane sa hovorí len o pár ľuďoch, Dvanástich a ešte zopár ďalších, ako napr. aj v dnešnom evanjeliu. A Božie slovo nám podivuhodným spôsobom zjavuje vždy pravdu. Tých, ktorí sa hlásia ku Kristovi a nazývajú sa kresťanmi sú davy. Ale tých, ktorí sú naozaj Ježišovými učeníkmi, ktorí ho nasledujú, počúvajú slová života a snažia sa ich žiť, tých je len máličko. Len zopár. Bolo to tak v Ježišových časoch, bolo to tak v každej dobe a je to tak aj dnes.  

Mali by sme sa usilovať o to, aby sme sa medzi tých pár verných zaradili aj my.

Všimnime si, akí sú ľudia, ktorí dnes patria do úzkej skupiny pravých učeníkov. Evanjelium hovorí okrem Dvanástich o niekoľkých ženách, ktoré Ježiš uzdravil od zlých duchov a z chorôb. Aby totiž niekto odovzdal Ježišovi celé svoje srdce a celú svoju dušu, musí pred tým zažiť niečo veľké, nejaký Boží dotyk, niečo, čo ho premení, čo ho presvedčí tom, že sa oplatí nasledovať Ježiša do dôsledkov. Pre taký životný radikalizmus sa nik neodhodlá len tak. Napríklad taká Mária Magdaléna, bývalá prostitútka, ktorú Ježiš oslobodil od siedmych zlých duchov. Alebo nejaké uzdravenia Ježišom z vážnej choroby.

Je aj v našom živote nejaké veľké trápenie, vážna choroba, utrpenie...? Možno je to v skutočnosti dar. Dar, vďaka ktorému sa vyberieme hľadať Ježiša, aby nás uzdravil. Príliš často totiž prežívame svoje trápenia sami. Možno sa aj denne modlíme, ale veľmi neveríme, žeby nám Ježiš skutočne pomohol.

Dnes sa vložme do Ježišových rúk a úprimne mu odovzdajme svoje trápenie. Urobme to tak úprimne, ako sme to ešte nikdy neurobili. A prosme ho, aby sa nás dotkol. Aby v našom živote urobil niečo veľké. Niečo, čo nás presvedčí, že sa oplatí nasledovať ho celým srdcom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?