Hriešny človek uzdravil? (Jn 9, 1-41)

Autor: Marek Ondra | 2.4.2011 o 22:20 | (upravené 2.4.2011 o 22:52) Karma článku: 5,61 | Prečítané:  547x

„Ako môže hriešny človek robiť takéto znamenia?" pýtali sa ľudia, keď sa dozvedeli, že Ježiš uzdravil slepého. Aj dnes si mnohí myslia, že keď nejaký človek vie niekoho uzdraviť a aj to naozaj robí, že je to človek poslaný Bohom, že to stopercentne Boh mu dal takýto dar. A chodia k takémuto človeku všetci, ktorým lekári nevedia pomôcť v ich trápeniach alebo takí, ktorí neveria modernej medicíne. Chodia za rôznymi takzvanými liečiteľmi. Myslia si, že ak to, čo ten človek robí, je napohľad dobré, že mu môžu dôverovať. Veď dobré veci robí Boh a zlé veci robí diabol a tak to možno ľahko rozlíšiť.

 

 

Ale diabol je mocnejší a má väčšie možnosti než si myslíme. A je omnoho rafinovanejší, než si myslíme. Svätý Ignác diabla nazval Božou opicou, pretože diabol sa vo všetkom opičí po Bohu a snaží sa robiť rovnaké veci ako robí Boh. A preto niekedy aj robí podobné veci, ako Boh.

Diabol môže niekoho uzdraviť na tele. Má na to schopnosti, aby odstránil chorobu. Ale keď diabol niekoho aj uzdraví nikdy to pre toho človeka nie je dobré.

Diabol je tvorcom zla a preto zlo nikdy naozaj neodstraňuje, len ho presunie do inej oblasti života človeka. A potom sa stáva, že človek, ktorého nejaký liečiteľ uzdravil, začne mať po čase iné problémy. Najčastejšie psychické poruchy alebo sa začne nejaká duševná choroba. Alebo začne mať duchovné problémy, napr. sa už nedokáže modliť, pri vstupe do kostola mu príde zle apod. Alebo sa takéto problémy objavia u iného člena rodiny. Proste zlo neodíde, len sa presunie do nejakej inej oblasti. A tomu človeku je potom ešte horšie. A potom príde a prosí: „Pomôžte pán farár!..."

Mnohí títo tzv. liečitelia sú obklopení svätými obrazmi a sochami a ovešaní ružencami a stále hovoria o Panne Márii a Ježišovi a dávajú si záležať na tom aby pôsobili nábožne až sväto! Ale to je len pozlátko.

A mnohí ani nevedia že narábajú so zlými silami, nevedia kto im to naozaj tie schopnosti dal a robia to v dobrej vôli, proste sú tiež oklamaní. Ale stále je to zlé!...

Prečo to diabol robí? Vari mu záleží na tom, aby sme boli zdraví, či nám chce pomôcť? V žiadnom prípade! Niečo nám síce dá (zdravie), ale za to si vezme oveľa viac. Totiž získa väčší vplyv a moc nad tým človekom, prípadne aj nad jeho rodinou!... A ten človek to nakoniec vždy veľmi oľutuje. Skôr alebo neskôr, ale vždy to oľutuje.

Samozrejme nemôžeme všetkých liečiteľov hádzať do jedného vreca, sú aj takí, ktorí naozaj od Boha dostali dar uzdravovať alebo takí ktorí vedia využívať prirodzené Božie dary, napr. niektorí bylinkári. Alebo sú aj podvodníci, snažia sa zarobiť na naivných ľuďoch. Ale zo skúsenosti zisťujeme, že veľká väčšina liečiteľov narába zo silami, ktoré nie sú Božie a nám sú nepriateľské! A tie na človeka pôsobia nakoniec vždy zničujúco.

Ako ich rozlíšiť?

Tí, ktorí naozaj majú od Boha dar uzdravovať:

1.      nikdy od človeka neberú za svoje služby peniaze, robia to vždy zadarmo

2.      človeka sa vždy snažia priviesť k Bohu a k životu vo viere, nezáleží im len na telesnom zdraví

3.      na ich živote aj vidno, že sú skutočnými kresťanmi, nie len navonok

Ak sme chorí, či už nám lekári vedia, či nevidia pomôcť, nezahrávajme s s rôznymi liečiteľmi, lebo nakoniec nám bude ešte horšie. Pamätajme, že „lekár lieči, ale Boh uzdravuje".  Prosme o pomoc Cirkev. Videl som už, akú moc má sviatosť pomazania chorých, že niekedy robí až zázraky.

Prosme o pomoc Boha, nie diabla. Možno má Boh s nami iné plány než my sami, ale On najlepšie vie, čo potrebujeme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?