Ježiš uzdravil slepca (Mk 8, 22-26)

Autor: Marek Ondra | 16.2.2011 o 16:32 | (upravené 17.2.2011 o 18:20) Karma článku: 8,91 | Prečítané:  1483x

Dobre sa to číta, ako Pán odpovedá na všetky žiadosti a prosby. Aj dnes uzdravil slepca, keď ho prosili jeho príbuzní, či priatelia, možno len známi. Aj my prosíme, často vo vážnych a životne  dôležitých veciach, no Pán až príliš často akoby nepočul alebo nechcel vypočuť. Tak sa aj mnohí sťažujú. Zvlášť, keď v evanjeliu nájdu časť, v ktorej Ježiš sľubuje učeníkom, ako dostanú všetko, o čo len budú v Jeho mene prosiť.  A potom my, jeho učeníci natešení prosíme a nedostaneme. Veru, mnohí sa už preto odvrátili od Pána.

Ale to isté možno prežívali tí, ktorí dnes priviedli slepca k Ježišovi. Prosili ho – a ako vieme, ani raz sa v evanjeliách nestalo, žeby Ježiš prosiacich odmietol. A tak s istotou čakali ako sa Ježiš slepca dotkne alebo povie niečo ako: „No, už vidíš, tak vstávaj!“ Ale nič také sa nestalo. Ježiš ho namiesto zázračného uzdravenia vzal na akúsi prechádzku. A musela to byť dlhá prechádzka, aby sa zbavili zvedavých zástupov a zašli až kdesi za dedinu. A so slepcom musel určite kráčať pomaly a opatrne. Takže žiadne uzdravenie, len akási prechádzka.

Prvé sklamanie prosiacich.

A keď konečne za dedinou zastavili (a všetci obďaleč stojaci netrpezlivo čakali uzdravenie), Ježiš namiesto toho, aby ho už konečne uzdravil, mu oči potrel slinami. Nie aby ho uzdravil, ale On ho oslepí ešte viac!

Druhé sklamanie prosiacich.

A keď naňho Ježiš konečne položil ruky (a na to všetci s napätím čakali, lebo Ježiš zvyčajne uzdravoval vkladaním rúk), slepec vyhlásil, že ešte stále poriadne nevidí, len akoby stromy chodili.

Tretie sklamanie prosiacich.

Ale nakoniec Ježiš uzdravil, všetci si šťastne vydýchli, možno si ešte povedali: „No, skoro sme aj veriť prestali, má ten Jošua zatiaľ šťastie!“ A odišli domov alebo na pšeničné pivo.

Naozaj na stránkach evanjelia nenájdeme prípad, aby Ježiš neodpovedal na prosby nešťastníkov, čo k nemu chodili. Ani dnes sa to nestáva, hoci sa tak niektorí sťažujú. Ježiš vždy vypočuje naše modlitby a vždy na ne odpovie! A vždy koná! Len niekedy nie takým spôsobom a vtedy, ako to my čakáme. Aj dnešným prosiacim najprv spôsobil pár šokov a sklamaní. Ale výsledok stál za to.

A takto Pán koná aj s nami.

Pán sa dá uprosiť. Ale kedy, v akom čase a akým spôsobom odpovedá, do toho si už hovoriť nedá! Prosme ho, ale nehovorme mu, akým spôsobom má naše prosby splniť. On už má svoje chodníčky.

Ale tým, že odpovie, tým si môžeme byť istí!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?