Ježiš uzdravil slepca (Mk 8, 22-26)

Autor: Marek Ondra | 16.2.2011 o 16:32 | (upravené 17.2.2011 o 18:20) Karma článku: 8,91 | Prečítané:  1489x

Dobre sa to číta, ako Pán odpovedá na všetky žiadosti a prosby. Aj dnes uzdravil slepca, keď ho prosili jeho príbuzní, či priatelia, možno len známi. Aj my prosíme, často vo vážnych a životne  dôležitých veciach, no Pán až príliš často akoby nepočul alebo nechcel vypočuť. Tak sa aj mnohí sťažujú. Zvlášť, keď v evanjeliu nájdu časť, v ktorej Ježiš sľubuje učeníkom, ako dostanú všetko, o čo len budú v Jeho mene prosiť.  A potom my, jeho učeníci natešení prosíme a nedostaneme. Veru, mnohí sa už preto odvrátili od Pána.

Ale to isté možno prežívali tí, ktorí dnes priviedli slepca k Ježišovi. Prosili ho – a ako vieme, ani raz sa v evanjeliách nestalo, žeby Ježiš prosiacich odmietol. A tak s istotou čakali ako sa Ježiš slepca dotkne alebo povie niečo ako: „No, už vidíš, tak vstávaj!“ Ale nič také sa nestalo. Ježiš ho namiesto zázračného uzdravenia vzal na akúsi prechádzku. A musela to byť dlhá prechádzka, aby sa zbavili zvedavých zástupov a zašli až kdesi za dedinu. A so slepcom musel určite kráčať pomaly a opatrne. Takže žiadne uzdravenie, len akási prechádzka.

Prvé sklamanie prosiacich.

A keď konečne za dedinou zastavili (a všetci obďaleč stojaci netrpezlivo čakali uzdravenie), Ježiš namiesto toho, aby ho už konečne uzdravil, mu oči potrel slinami. Nie aby ho uzdravil, ale On ho oslepí ešte viac!

Druhé sklamanie prosiacich.

A keď naňho Ježiš konečne položil ruky (a na to všetci s napätím čakali, lebo Ježiš zvyčajne uzdravoval vkladaním rúk), slepec vyhlásil, že ešte stále poriadne nevidí, len akoby stromy chodili.

Tretie sklamanie prosiacich.

Ale nakoniec Ježiš uzdravil, všetci si šťastne vydýchli, možno si ešte povedali: „No, skoro sme aj veriť prestali, má ten Jošua zatiaľ šťastie!“ A odišli domov alebo na pšeničné pivo.

Naozaj na stránkach evanjelia nenájdeme prípad, aby Ježiš neodpovedal na prosby nešťastníkov, čo k nemu chodili. Ani dnes sa to nestáva, hoci sa tak niektorí sťažujú. Ježiš vždy vypočuje naše modlitby a vždy na ne odpovie! A vždy koná! Len niekedy nie takým spôsobom a vtedy, ako to my čakáme. Aj dnešným prosiacim najprv spôsobil pár šokov a sklamaní. Ale výsledok stál za to.

A takto Pán koná aj s nami.

Pán sa dá uprosiť. Ale kedy, v akom čase a akým spôsobom odpovedá, do toho si už hovoriť nedá! Prosme ho, ale nehovorme mu, akým spôsobom má naše prosby splniť. On už má svoje chodníčky.

Ale tým, že odpovie, tým si môžeme byť istí!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?