Živé je Božie slovo (Hebr 4,12)

Autor: Marek Ondra | 10.3.2012 o 10:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  301x

„Lebo živé je Božie slovo, účinné a ostrejšie ako každý dvojsečný meč; preniká až po oddelenie duše od ducha a kĺbov od špiku a rozsudzuje myšlienky a úmysly srdca" (Hebr 4,12). Dosvedčujem, že tieto slová apoštola Pavla sú pravdivé. Z vlastnej skúsenosti. Niekedy sa totiž moc Božieho slova prejaví nečakane, zastihne nás nepripravených, zasiahne do nášho srdca ako búrka...  

Modlil som sa, čítal som pri tom, ako zvyčajne, Božie slovo a moju pozornosť upútali slová evanjelia svätého Jána: „On poznal každého a nepotreboval, aby mu niekto vydával svedectvo o človeku, sám totiž vedel, čo je v človeku" (Jn 2,25). A odrazu som videl sám seba, ako sedím kdesi v piesku a z pravej strany prichádza Ježiš. Sadol si bez slova vedľa mňa. Uvedomil som si, že On o mne vie všetko. Úplne všetko. Ticho sedel vedľa mňa a spolu sme sa dívali na akúsi vodnú hladinu. Povedal som: „Pane, ty vieš, čo je v mojom srdci." Ježiš odpovedal: „Viem." Ja som pokračoval: „Ty, Pane, vieš o všetkých mojich túžbach, zlyhaniach, snoch i bolestiach. Vieš všetko, i to, čo som nikdy nikomu nepovedal." Ježiš ticho povedal: „Viem." A v mojom srdci sa rozpútala tá zvláštna búrka, zaliali ma slzy a začal som Ježišovi všetko hovoriť, o všetkom rozprávať, i keď On všetko vedel. Ticho sedel a počúval ma. Strašne som plakal, cítil bolesť i lásku, vyznával som všetky svoje hriechy, prosil o odpustenie, hovoril som o svojich túžbach i trápeniach... A všetko som mu odovzdával. A prosil som, aby uzdravil moje srdce zo všetkého zla, čo som spáchal a ďakoval som za Ducha Svätého, ktorý sa práve na mňa vylieval.

Potom sa ten obraz stratil a ja som si odrazu uvedomil, že som doma, na obvyklom mieste, kde sa modlievam. Ježiša som už nevidel, no vedel som, že je pri mne, proste som to vedel. Cítil som ešte hodnú chvíľu jeho prítomnosť a lásku.

Bol to zvláštny zážitok. Predovšetkým nezaslúžený, lebo ja nie som vôbec žiadny svätec, som horší, než väčšina ľudí, ktorých poznám. Ale Boh mi dal toto zažiť, možno preto, aby som spoznal moc jeho slova a o nej svedčil.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?