„Proste a dostanete“ (Lk 11, 5-13)

Autor: Marek Ondra | 6.10.2011 o 21:51 | Karma článku: 4,39 | Prečítané:  676x

Dnes nás Pán ubezpečuje, že ak budeme vytrvalo prosiť, dobré veci, o ktoré prosíme, dostaneme. Nádherné ubezpečenie, ktorému musíme uveriť, ak veríme, že Boh hovorí pravdu. No mnohí teraz môžu protestovať, že oni prosili a často prosili, ale nedostali.  

Ale ja si myslím, že vždy, naozaj vždy dostaneme dobro, o ktoré prosíme. My totiž prosíme o to, o čom si myslíme, že je to naše dobro. A dobrotivý Boh Otec, ktorý nás túži obdarovávať všetkým dobrom , nám vždy dá dobré veci, možno ešte skôr, než tú prosbu dopovieme, či možno ešte skôr, než ju vyslovíme. No možno je niekedy tým dobrom práve to, že nedostaneme, o čo prosíme.

Malé dieťa veľmi túži hrať sa s nožom. Prosí a plače pri tom, no otec, ktorý ho miluje a chce mu len to najlepšie, mu nôž do ruky nedá! Lebo vie, že dieťa si ním môže veľmi ublížiť.

Pre dieťa je to nevyslyšaná prosba a hrozná krivda. Či sa niekedy nepodobáme aj my takému dieťaťu? Myslíme si, že vieme, čo je pre nás dobré a „chceme byť ako Boh." Chceme rozlišovať dobro a zlo a určovať Bohu, čo je dobré a čo zlé... Ale Otec, ktorý nás miluje, nám nedá to, čo nám môže uškodiť.

My nikdy nevieme, čo je pre naše skutočné a najvyššie dobro. Niekto si myslí, že jeho najvyšším dobrom je vyhrať v Lote milióny. No možno Boh vie, že ak ten človek získa také bohatstvo, zvedie ho to k tomu, aby si myslel, že Boha už nepotrebuje... A ten človek nakoniec stratí svoju dušu... Jeho skutočným dobrom je, keď nedostane to, o čo prosí... Prosil o dobro a dobro dostal, len nie také, aké si práve predstavoval. J

Niektorí cirkevní otcovia hovorievali, že Boh vždy odpovie na prosebnú modlitbu a vždy prosiaceho obdaruje. Niekedy však nie práve tak, ako to dotyčný čaká... Obdaruje ho niečím iným, omnoho vzácnejším a dôležitejším. Dostane viac, než o čo prosí. A tak je to vždy, keď prosíme. Boh nás obdaruje. Niekedy dá to, o čo prosíme, niekedy niečo iné, omnoho lepšie. Ale vždy nás obdaruje.

Netvrdím ani náhodou, že poznám Božie myšlienky, ale ak je to tak, ako hovoria cirkevní otcovia, potom je Boh omnoho úžasnejší a dobrotivejší, než tušíme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák o kauze Bašternák: Nič som neustál, situácia sa môže ešte zomlieť

Minister vnútra Robert Kaliňák sa po konci konferencie Smeru ponáhľal.

ŠPORT

Hral proti slávnej Barcelone, dnes je rád, keď sa môže osprchovať

Niektorým mladým sa nechce trénovať, hovorí Ľuboš Perniš.

KULTÚRA

Filmové novinky, ktoré sa tento týždeň oplatí vidieť v kinách

Pozrite si prehľad filmov, ktoré majú premiéru v kinách


Už ste čítali?