Múdrosť (Sir 1, 1-10)

Autor: Marek Ondra | 21.2.2011 o 18:48 | Karma článku: 3,60 | Prečítané:  341x

Dnešné prvé čítanie je oslavou múdrosti, ktorú stvoril Boh na počiatku všetkého a ktorá je na počiatkom všetkých Božích diel. Túto múdrosť, ako hovorí Kniha Sirachovcova, Boh vylial na všetky svoje diela a na každého, kto ho miluje. Táto múdrosť je darom Ducha Svätého, o ktorého vyliatie prosíme.  Boh chce, aby sme hľadali túto múdrosť, pretože ju nesmierne potrebujeme.      

 

Potrebujeme múdrosť, aby sme s úžitkom ukončili školy a správne sa pripravili na život. Potrebujeme múdrosť, aby sme sa správne rozhodli pre životné povolanie a poslanie. Potrebujeme múdrosť pri výbere životného partnera. Potrebujeme múdrosť, aby sme sa v ťažkých životných situáciách dokázali správne rozhodnúť a neurobili osudovú chybu. Potrebujeme múdrosť, aby sme milovali Boha a blížnych a porozumeli Božej vôli pre náš život. Potrebujeme múdrosť, aby sme nebránili Bohu realizovať jeho plán s naším životom.

Kde máme túto múdrosť hľadať?

Je mnoho spôsobov a ciest. Jednu z nich nám Pán ponúka v dnešnom prvom čítaní: „Prameňom múdrosti je slovo Boha."

Mnohí ľudia, inak veľmi duchovní, nečítajú Božie slovo. Povedia, že mu nerozumejú. Nuž, Božie slovo naša duša potrebuje tak veľmi a čítanie Božieho slova má tak veľa účinkov, že je škoda, že ho nečítame len preto, že mu niekedy nerozumieme. Veď kde je napísané, že musíme vždy rozumieť? Kto dokáže „len tak" preniknúť hlbiny Božích myšlienok? Božie slovo, ak je s vierou a s modlitbou zasiate v ľudskom srdci, v pravý čas prinesie úrodu. Tridsať, šesťdesiat, či stonásobnú, ako hovorí Pán v podobenstve. V pravom čase.

Dajme sa Bohu k dispozícii, otvorme sa a „nasávajme" živé slovo živého Boha. V pravom čase prinesie úrodu múdrosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Trump zložil prísahu a stal sa 45. prezidentom USA

Polícia vo Washingtone zasiahla proti násilným demonštrantom.

KOMENTÁRE

Ďakujem Obamovi. A teraz nastáva panika

Obama zvládol osem rokov bez škandálu, Trump ich mal už počas kampane.


Už ste čítali?